Zima sprzyja drogowcom

Przez 6 dni w grudniu i 8 dni w styczniu Zarząd Dróg Powiatowych z siedzibą w Odolionie zajmował się usuwaniem śliskości na drogach powiatu. To rekordowo mało w porównaniu z latami ubiegłymi. Tegoroczna zima jest dla drogowców i kierowców wyjątkowo łaskawa podsumowuje dyrektor ZDP – Marcin Strych. Nie oznacza to jednak brak zajęć dla drogowców.

„Wprowadzamy zmiany w organizacji ruchu, wymieniamy stare i zniszczone znaki drogowe na nowe, dokonujemy ścinki poboczy, odtwarzamy rowy i udrażniamy przepusty odwadniające drogi. Wycinamy uschnięte drzewa i zakrzaczenia z pasa drogowego. Prowadzimy stały monitoring stanu technicznego blisko 200 km dróg powiatowych i w ramach możliwości, naprawiamy ubytki i dziury mieszanką asfaltową”.

Łagodna zima sprzyja także postępom prac na przebudowywanym odcinku drogi powiatowej nr 2603 C „Ciechocinek – Siutkowo” od km 13+350 do km 14+261 (etap II). Drogowa inwestycja powiatu na wysokości szkoły w Zbrachlinie (gm. Waganiec) ma łączną długość 911 m. Do czasu jej zakończenia ( maks. 30 czerwca 2020r.), kierowcy mogą tam napotkać na utrudnienia w ruchu. W zakres prac wchodzi:
– przebudowa jezdni (poszerzenie do 6m),
– przebudowa zjazdów do posesji wraz z przepustami,
– budowa chodnika z kostki(szer. 1,5 oraz 2,0 m),
– wykonanie umocnień poboczy,
– roboty konserwujące w rowach,
– wyznaczenie przejść dla pieszych o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa.

Całkowita wartość tego zadania to 1,46 mln zł z czego 745 tys. zł udało się pozyskać z rządowego wsparcia dla tego typu inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Link do mapy google’a z zaznaczeniem przebudowywanego odcinka TUTAJ

Poniżej galeria zdjęć działań ZDP i postępów prac na II etapie Ciechocinek – Siutkowo

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa