XIV Powiatowy Rajd Rowerowy już za nami!

Po przeszło rocznej przerwie, rowerzyści z powiatu aleksandrowskiego 19 września br. powrócili na szlak rowerowy, biorąc udział w XIV Powiatowym Rajdzie Rowerowym. Sygnał do startu dała Starosta Aleksandrowski – Lidia Tokarska. Trasa tegorocznego rajdu wynosiła 35 km ze startem z Placu 3-go Maja w Aleksandrowie Kujawskim i metą usytuowaną na Miejskiej Plaży nad Wisłą w Ciechocinku, gdzie dla uczestników został przygotowany piknik. W tegorocznej edycji, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, udział wzięło ponad 200 rowerzystów.

Szczegółowy przebieg trasy rajdu wyglądał następująco: po starcie z Placu 3-go Maja  kolumna rajdu skierowała się ul. Chopina przez Rudunki na drogę powiatową nr  2605C. Przez Starą Wieś, Ośno i Ostrowąs uczestnicy rajdu dojechali do Straszewa, gdzie przy kościele pw. Św. Marcina Biskupa zrobiono postój na chwilowy odpoczynek. Następnie cykliści wyruszyli w dalszą drogę jadąc przez Rybno, Koneck, Młynek i Brzeźno docierając do wiaduktu autostradowego w Turznie. Kolejno rowerzyści udali się w kierunku Raciążka, gdzie czekał ich krótki odcinek górski i zjazd z popularnej serpentyny. Po przejechaniu tego odcinka rowerzyści mieli przed sobą już prosty odcinek ulicami al. 700-lecia i Lipnowską prowadzącą do mety na Miejskiej Plaży nad Wisłą w Ciechocinku. Tam dla uczestników zorganizowany został piknik z posiłkiem regeneracyjnym i atrakcjami dla dzieci. Dzięki współpracy ze sponsorami, udział w rajdzie, pakiety startowe, posiłek regeneracyjny, napoje oraz atrakcje dla dzieci podczas postoju były dla wszystkich rowerzystów bezpłatne.

Rajd odbył się dzięki następującym instytucjom wspierającym i sponsorom: Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski, Gmina Miejska Ciechocinek, Stowarzyszenie Partnerstwo Dla Ziemi Kujawskiej LGD w Odolionie, OSiR Ciechocinek oraz firmy RT-COM, DRÓBALEKS, EKOSKŁAD, Uzdrowisko Ciechocinek SA, RTM Opakowania oraz Piekarnia i Cukiernia POLKORN. Szczególne podziękowania należą się policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim za profesjonalne i bezpieczne pilotowanie, niezastąpionym braciom Jędrzejowi i Jackowi Smokowskim, którzy zadbali o łączność dla służb rajdu oraz strażakom z: OSP Aleksandrów Kujawski, OSP Służewo, OSP Straszewo, OSP Koneck, OSP Ostrowąs, OSP Brzeźno, OSP Raciążek i OSP Ciechocinek za zabezpieczenie skrzyżowań na całej trasie rajdu.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa