Home / 0
Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.
13 kwiecień sobota

XII Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych

13 kwietnia 2019, 00:00 - 13 kwietnia 2019, 23:59

Uroczystość, jak co roku, odbywa się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kuj. W Prezentacjach biorą udział m.in. radni rady powiatu, wójtowie, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ekspozycje stołów wielkanocnych w sobotnie przedpołudnie zostają starannie przygotowane przez reprezentantki kobiecych organizacji z poszczególnych gmin powiatu aleksandrowskiego.

W zeszłym roku były to: Klub Kobiet reprezentujący gminę Koneck, Koło Gospodyń Wiejskich w Zbrachlinie (reprezentujące gminę Waganiec), Koło Gospodyń Wiejskich w Toporzyszczewie (reprezentujące gminę Bądkowo), Klub Kobiet Kreatywnych w Raciążku (reprezentujący gminę Raciążek), Koło Gospodyń Wiejskich w Sędzinie (reprezentujący gminę Zakrzewo) i Koło Gospodyń Wiejskich w Rożnie Parcele (reprezentujące gminę Aleksandrów Kuj.). Wielkanocne stoły przygotowali także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Zespołu Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kuj. oraz gospodarze z „Hubala”. Tradycją prezentacji jest wielkanocny konkurs kulinarny. W zeszłym roku jury oceniało potrawy z jajkiem w roli głównej. Do konkursu swoje kulinarne, jajeczne arcydzieła zgłosiło 17 uczestników.Powiatowym prezentacjom towarzyszą degustacje potraw, a także wystawa rękodzielnictwa i twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych.

Swoje prace w 2018r. zaprezentowali podopieczni: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Aleksandrowa Kuj. i Warsztatów Terapii Zajęciowej „Karczemka” z Otłoczyna, Środowiskowego Domu Samopomocy w Aleksandrowie Kuj. oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Raciążku. Nie zabrakło indywidualnych twórców świątecznych ozdób. Spotkanie przed zbliżającymi się świętami uświetniły taneczne i wokalne występy dziecięcego zespołu artystycznego „Wiolinki”. Zespół działa przy Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie.

Relacja z zeszłorocznych Prezentacji tutaj: https://aleksandrow.pl/relacja-xi-powiatowych-prezentacji-potraw-tradycji-wielkanocnych/

Szczegóły
Data: 13 kwietnia 2019
Wydarzenie CategoriesKultura, Uroczystości
Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa