Wycieczka do Bukowiny ze wsparciem powiatu

Od 25 lutego do 1 marca br.uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II uczestniczyli w wycieczce do Bukowiny Tatrzańskiej połączonej z nauką jazdy na nartach. W ciągu pobytu w górach uczestnikom  zapewniono bardzo atrakcyjny program. Prowadzono intensywną naukę jazdy na nartach, która odbywała się codziennie od 4 do 5 godzin na Stoku Rusińskim. Poza nauką dzieci brały udział w różnego rodzaju atrakcjach. Zażywały kąpieli w jednym z największych basenów geotermalnych w Polsce zasilanych wodą termalną ,,Terma Bukovina’’. Kompleks ten usytuowany jest na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczestniczyły w warsztatach artystycznych „Malowanie na szkle”, z których każde dziecko otrzymało własnoręcznie namalowany obrazek na szkle. Uczestnicy wycieczki spotkali się z góralem, który opowiadał o tamtejszych tradycjach, zwyczajach, stroju a spotkanie zakończył popisowym tańcem zbójnickim.

Bardzo ważnym punktem programu były spotkania z pielęgniarką i psychologiem, na których omawiano zagadnienia związane z paleniem tytoniu, spożywaniem alkoholu oraz zażywaniem dopalaczy i narkotyków. Podsumowaniem spotkań był wieczór, w trakcie którego dzieci malowały plakaty i prowadziły dyskusje dotyczące negatywnego wpływu nałogów na nasze zdrowie i życie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy najważniejsze miejsca Krakowa tj. Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice i Kościół Mariacki. Pełni wspaniałych wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i naładowani pozytywną energią wróciliśmy do domu. Wyjazd ten nie byłby możliwy bez zaangażowania instytucji i osób, którzy okazali ogromną pomoc w organizacji wyjazdu tj. Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego, Urząd Miasta Aleksandrów Kuj., Gmina Aleksandrów Kuj., Serwis Opon u Jacka Aleksandrów Kuj., Gmina Miejska Ciechocinek, Centrum Niezależnego Życia Ciechocinek, Biuro Podróży Arkona w Kole.

Za otrzymane wsparcie dzieci i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Kuj. z całego serca serdecznie dziękują.

Oprac. Elżbieta Idziak-Szymańska

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa