Trwają bezpłatne badania na WZW typu B i C

Trwają bezpłatne badania na WZW typu B i C

W 2019 roku Powiat Aleksandrowski przystąpił do realizacji „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Adresatami Programu są osoby niezbadane w kierunku zakażenia HBV i HCV, zameldowane w samorządach województwa kujawsko-pomorskiego biorących udział w Programie.

W ramach realizacji Programu prowadzone są bezpłatne badania diagnostyczne krwi w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV. Badania krwi wykonywane są od lipca do 13 grudnia 2019 r. przez VITALABO Laboratoria Medyczne Sp. z o.o. w punkcie pobrań w Ciechocinku – Sanatorium MSWiA Orion, ul. Warzelniana 1, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-9.30.

Zachęcamy mieszkańców Powiatu Aleksandrowskiego do skorzystania z bezpłatnych badań. Osoby zainteresowane, spełniające wymagania programu, tj.:

– zameldowane na terenie gminy wchodzącej w skład Powiatu Aleksandrowskiego: Miasta Aleksandrów Kujawski, Miasta Ciechocinek, Miasta Nieszawa, Gminy Aleksandrów Kujawski, Gminy Raciążek, Gminy Koneck, Gminy Zakrzewo, Gminy Waganiec, Gminy Bądkowo,

– niezbadane wcześniej w kierunku zakażenia HBV i HCV,

mogą telefonicznie zgłaszać chęć wzięcia udziału w programie pod numerem telefonu: 728-989-634 (punkt pobrań VITALABO w Ciechocinku), lub 54 282 79 23 (Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim).

Informacji dotyczących realizacji Programu na terenie powiatu aleksandrowskiego udzielają pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim pod nr tel. 54 282 79 23.

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami o Programie, które znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu:

https://www.kujawsko-pomorskie.pl/programy-polityki-zdrowotnej-informacje-dla-mieszkancow/34249-program-wykrywania-zakazen-wzw-b-i-c-w-wojewodztwie-kujawsko-pomorskim-realizacja-2019-r

oraz stronie internetowej Programu: http://program.wsoz.pl/

Realizacja Programu na terenie Powiatu Aleksandrowskiego finansowana jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Powiatu Aleksandrowskiego.

Załączniki

Plik
pdf WZW B i C ulotka
Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa