Szlachetna Paczka 2021

Już w najbliższy weekend 11 i 12 grudnia odbędzie się finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, która trwa nieprzerwanie od 2001 roku.

Szlachetna Paczka to prowadzona od 20 lat ogólnopolska akcja charytatywna. Jej celem jest przekazanie świątecznego wsparcia dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Darczyńcy mogą samodzielnie wybrać rodzinę lub osobę, której chcą pomóc i przygotować dla niej Szlachetną Paczkę.

W tym roku Starosta Aleksandrowski – Lidia Tokarska i Wicestarosta Aleksandrowski – Adam Potaczek wspólnie z pracownikami i Radnymi Powiatu Aleksandrowskiego: Małgorzatą Wdowczyk, Joanną Monetą, Renatą Golec, Eweliną Lewandowską, Arkadiuszem Świątkowskim, Maciejem Włochem, Sławomirem Michalakiem, Konstantym Grzegórskim wzięli udział w akcji wspierając Panią Monikę z rodziną.

Lista potrzeb pani Moniki to w dużej mierze podstawowe artykuły i sprzęty domowe. W paczce znalazły się produkty codziennego użytku, takie jak żywność, środki czystości, materiały szkolne, artykuły wyposażenia mieszkania oraz sprzęty gospodarstwa domowego, a także dokonano zakupu tony węgla.

Szlachetną Paczkę przygotowuje się zgodnie z opisem sytuacji danej rodziny – na liście potrzeb są zwykle artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, odzież, pomoce szkolne, sprzęt rehabilitacyjny czy AGD.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa