Sytuacja epidemiologiczna na terenie szpitala w związku z pandemią COVID-19

Informujemy, że Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim Spółka z o.o. decyzją Ministra Zdrowia z dnia 06 listopada 2020 r., w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 pozostaje w obowiązku utworzyć i utrzymać działalność poprzez zapewnienie:
1) od dnia 06 listopada 2020 r., na I poziomie zabezpieczenia szpitalnego 3 łóżek szpitalnych dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2;
2) do dnia 08 listopada 2020 r. na II poziomie zabezpieczenia poprzez zapewnienie 14 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SZRS-CoV-2, w tym 2 łóżek respiratorowych;
3) od dnia 9 listopada 2020 r., do odwołania na II poziomie zabezpieczenia poprzez zapewnienie 92 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 5 łóżek respiratorowych oraz 4 łóżek intensywnej terapii.

W związku z powyższym wyłączona jest normalna praca na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Bloku Operacyjnym, Oddziale Pediatrycznym, Oddziale Rehabilitacyjnym, Oddziale Wewnętrznym z Intensywną Opieką Kardiologiczną oraz Izbie Przyjęć.

Od dnia 9 listopada 2020 r. na w/w oddziałach szpital będzie świadczył usługi w zakresie leczenia pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARSCoV-2.

Przychodnia oraz poradnie specjalistyczne udzielają świadczenia według wcześniejszych zasad.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa