STOP upadkom w gospodarstwach rolnych – konkurs rozstrzygnięty

W piątek 30 września br. w sali kolumnowej im. Edwarda Stachury w budynku dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla finalistów ze szkół podstawowych z terenu powiatu aleksandrowskiego, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pn. STOP upadkom w gospodarstwach rolnych.

Organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Aleksandrowie Kujawskim, a honorowym patronatem konkursu została Pani Lidia Tokarska – Starosta Aleksandrowski.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań, związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Konkurs plastyczny jest jednym z działań prewencyjnych, mającym na celu zwrócenie szczególnej uwagi na zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym, tak by nie powodować upadków, które wciąż stanowią największą liczbę wypadków na wsi.

Nagrody dla laureatów i osób wyróżnionych  wręczane były przez Panią Lidię Tokarską – Starostę  Aleksandrowskiego, Pana Czesława Wiszniewskiego – Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Bydgoszczy oraz Panią Emilię Michalak – Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Aleksandrowie Kujawskim.

Laureaci konkursu:

 I grupa wiekowa (klasy 0 – III)

I miejsce   – Zuzanna Łaska            kl. I,  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego” w Sędzinie;

II miejsce  – Jakub Fronczak           kl. 0, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Sędzinie;

III miejsceJulian Kryszak             kl. I,  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Sędzinie;

 II grupa wiekowa (klasy IV- VIII)

I miejsce   – Hubert Błażewski        kl. V, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego  w Zbrachlinie;

II miejsce  – Mikołaj Kowalczyk      kl. VI,  Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Raciążku;

III miejsceWiktoria Paczkowska  kl. VII,  Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego  „Hubala” w Przybranowie;

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Zuzanna Łyczak          kl. VII,    SP w Opokach
  2. Jan Oleśkowski           kl. VI,    SP w Raciążku
  3. Natalia Kwiatkowska   kl. VII,    SP w Konecku
  4. Natalia Lewandowska kl. IV,    SP w Sędzinie
  5. Rozalia Leśnikowska  kl. VII b,  SP w Stawkach
  6. Filip Przybyszewski     kl. VII,    SP w Służewie
  7. Kacper Kozłowski        kl. I a,  SP w Bądkowie
  8. Oliwia Kozieł                kl. VIII,    SP w Przybranowie
  9. Oskar Czerwiński         kl. VII,    SP w Zbrachlinie
    10. Gabriela Nowakowska kl. V,    SP w Niszczewach
Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa