Środki na wynagrodzenia dla pracowników szpitala pracujących przy COVID-19

W dniu 8 stycznia br. Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego podjął uchwałę w sprawie przekazania środków finansowych w wysokości 299.880,00 zł na rzecz Powiatowego Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim Sp. z o.o.. Środki te przeznaczone będą na dopłaty do wynagrodzenia dla personelu Szpitala, zatrudnionego w charakterze pracowników niemedycznych, bezpośrednio zaangażowanych w pracę w związku ze zwalczaniem pandemii COVID-19.

Przypomnijmy, że Narodowy Fundusz Zdrowia na podstawie polecenia Ministra Zdrowia przeznaczył dodatkowe środki finansowe w wysokości 100% wynagrodzenia miesięcznego dla personelu medycznego w związku ze zwalczaniem pandemii.

Zgodnie z zasadami sprawiedliwości i słuszności osoby zatrudnione na stanowiskach niemedycznych winni mieć również prawo do zwiększonego wynagrodzenia, ponieważ tak samo jak medycy ponoszą trud pracy w ciężkich warunkach, narażając bezpośrednio swoje zdrowie a nawet życie.

Pomysłodawcami udzielenia pomocy finansowej na dodatkowe świadczenia dla personelu Szpitala są Radni Powiatu Aleksandrowskiego i członkowie Komisji Finansowo-Budżetowej Maciej Włoch i Jerzy Draheim.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa