Rozpoczynają się prace przy budowie placówki opiekuńczo – wychowawczej

Rozpoczynają się prace przy budowie placówki opiekuńczo – wychowawczej

Starosta Aleksandrowski Lidia Zwierzchowska i Dyrektor Placówki Socjalizacyjnej Alina Mikołajska przekazały dziś (27 lipca br.)  firmie NIK – NAT Sp. z o.o. plac budowy na realizację inwestycji pn. „Budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci w Aleksandrowie Kujawskim wraz z wyposażeniem”.

W budynku placówki opiekuńczo-wychowawczej mieszkać będzie 14 dzieci  wraz z opiekunami. Placówka da możliwość spokojniejszego pobytu i rozwoju wychowanków w sytuacji kryzysowej ich rodzin. W budynku m.in. zlokalizowanych będzie 6 pokoi dla dzieci, pokój dla dzieci niepełnosprawnych, jadalnia z pokojem dziennym, pokój nauki z wydzielonym gabinetem terapeutycznym, kuchnia ze spiżarnią oraz pokój odwiedzin.

Wartość umowy z firmą NIK – NAT Sp. z o.o. z siedzibą w Golubiu-Dobrzyniu wynosi 1.740.000 zł. Na realizację inwestycji planowane jest pozyskanie przez Powiat Aleksandrowski dofinansowania w wysokości 95% (w tym 85 % z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i 10% z Budżetu Państwa) Termin wykonania zadania to 31 marca 2021 r.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa