Rekordowa frekwencja na XIII Powiatowym Rajdzie Rowerowym

W niedzielę, 23 czerwca 2019r. odbył się XIII Powiatowy Rajd Rowerowy. Przybywających na placu 3 Maja w Aleksandrowie Kujawskim rowerzystów witali organizatorzy: Starosta Aleksandrowski – Lidia Zwierzchowska i Wicestarosta – Adam Potaczek. Rajd wystartował punktualnie o godz. 11:00. W tym roku do pokonania była trasa o długości 35 km, podzielona na dwa odcinki z postojem na miejskiej plaży w Ciechocinku. Dobra pogoda i rosnąca z roku na rok popularność tej największej rowerowej imprezy w regionie sprawiła, że padł rekord frekwencji – 755 osób!

 

Szczegółowy przebieg trasy wyglądał następująco: po starcie z pl. 3 Maja kolumna rajdowa skierowała się ul. Chopina przez Rudunki na drogą powiatową nr 2605C. Przez Starą Wieś, Ośno, Konradowo, Słomkowo i Turzno (przez wiadukt nad autostradą A1), rowerzyści dojechali do Raciążka. Tu na czas zjazdu kolumny rajdowej z popularnej serpentyny, ruch kołowy musiał zostać na kilka minut zostać wstrzymany przez policję. W ten sposób rajd dotarł do Ciechocinka, gdzie aleją 700-lecia i ul. Lipnowską rowerzyści dojechali na rekreacyjne tereny miejskiej plaży nad Wisłą. Na rowerzystów czekał tam bowiem piknik z atrakcjami dla dzieci i pokazami przygotowanymi przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Podczas pikniku policjanci z KP Policji w Aleksandrowie Kujawskim przeprowadzili bezpłatne znakowanie rowerów, celem ich zabezpieczenia przed kradzieżą. Rowerzyści posilili się grillowaną kiełbaską i grochówką. Ok. godz. 14:00 uczestnicy ruszyli ul. Słońsk Górny, Traugutta, Solną i Warzalnianą na pl. Gdański i dalej przez Wołuszewo do Otłoczyna. Przejazd przez drogę krajową nr 91 (dawna „jedynka”) nastąpił w miejscowości Białe Błota. Następnie rajd przejechał pod autostradowym wiaduktem i skierował się leśnymi drogami do Aleksandrowa Kujawskiego. Zakończenie tej największej w regionie rowerowej imprezy nastąpiło na pl. 3 Maja o godz. 15:30. Dzięki współpracy ze sponsorami, udział w rajdzie, pakiety startowe, posiłek regeneracyjny, napoje oraz atrakcje dla dzieci podczas postoju były dla wszystkich rowerzystów bezpłatne.

Rajd odbył się dzięki następującym instytucjom wspierającym i sponsorom: Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski, Gmina Wiejska Aleksandrów Kujawski, Gmina Miejska Ciechocinek, OSiR Ciechocinek, DRAGONNET, DRÓBALEKS, EKOSKŁAD, KARO, POLKORN, RTcom, Uzdrowisko Ciechocinek, BIN, ZNAKTOM, RTM Opakowania, Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim, Zarząd Dróg Powiatowych w Aleksandrowie Kujawskim i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim.

Szczególne podziękowania należą się strażakom z: OSP Aleksandrów Kujawski, OSP Opoczki, OSP Raciążek, OSP Wołuszewo, OSP Ciechocinek i OSP Ostrowąs za zabezpieczenie skrzyżowań na całej trasie rajdu.

ZDJĘCIA (130 SZT.) ŁADUJĄ SIĘ PONIŻEJ, ROSIMY O CHWILĘ CIERPLIWOŚCI…

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa