PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO – bezpłatne szkolenie

PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO – bezpłatne szkolenie

 PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO – cz. II:

Podstawy prawne działalności organizacji pozarządowych w sferze ekonomii społecznej

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z organizatorem – Stowarzyszeniem CHWYTAJ DZIEŃ zaprasza przedstawicieli NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego na kolejne bezpłatne szkolenie  w ramach projektu „WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo-doradczych dla organizacji pozarządowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego”.

10 października 2019 roku zapraszamy na kolejną część panelu pn.: PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO – cz. II: Podstawy prawne działalności organizacji pozarządowych w sferze ekonomii społecznej”. Tym razem spotykamy się w Aleksandrowie Kujawskim, w Starostwie Powiatowym, przy ulicy Słowackiego 8. Szkolenie trwać będzie od godziny 10.00 – 13.00. Szkolenie prowadzone będzie przez radcę prawnego – Monikę Czarnomską.

Celem panelu szkoleniowego „PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO”  jest przedstawienie zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły w przepisach regulujących zasady działalności NGO  w sferze ekonomii społecznej.

W trakcie szkolenia przypomnimy sobie i uzupełnimy teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu m.in.:  jak założyć organizację pozarządową, jak przeprowadzić proces rejestracji lub przekształcenia organizacji, jak zatrudniać członków organizacji, co należy do kompetencji zarządu i organu nadzoru, jakie są nowe obowiązki organizacji pozarządowych, jakie zaszły zmiany w pozyskiwaniu środków na działalność, jakie przepisy prawa obowiązują organizacje pozarządowe, zapoznamy się z przykładowymi wzorami formularzy i dokumentacji stowarzyszeniowej i wiele, wiele innych ważnych i istotnych informacji z zakresu funkcjonowania NGO, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

 

Adresaci szkolenia: członkowie i przedstawiciele organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, lokalni aktywiści, przedstawiciele JST – z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

10 PAŹDZIERNIK 2019 R. – CZWARTEK,

Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim, przy ulicy Słowackiego 8.

Panel szkoleniowy „PRAWNE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA NGO” realizowany jest w ramach zadania publicznego „WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo-doradczych dla organizacji pozarządowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego”, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zadanie obejmuje cykl szkoleń, konsultacji i poradnictwa dla środowiska NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Osoby chcące skorzystać ze szkolenia i konsultacji prosimy o wypełnienie i przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: chwytajdzien@protonmail.com, do dnia 08 października 2019 roku.

 

Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Kontakt: tel.: 693 518 219, e-mail: chwytajdzien@protonmail.com

 

Do pobrania: formularz zgłoszeniowy.

Załączniki

Plik
doc Formularz_zgloszeniowy
Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa