Pożar na składowisku śmieci

W dniu 22.04.2021r. ok godz. 7.30 na składowisku śmieci w miejscowości Łowiczek w Gminie Bądkowo wybuchł pożar na całej powierzchni składowiska. Ogień zajął również pobliski budynek gospodarczy.

Do ugaszenia pożaru zostało zadysponowane 10 jednostek straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia przybyli Starosta Aleksandrowski – Lidia Tokarska, Komendant Powiatowy PSP w Aleksandrowie Kujawskim, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu wraz z Naczelnikiem Wydziału Operacyjnego, Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska a także jednostki policji z powiatu aleksandrowskiego.

Dzięki wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego na miejsce zdarzenia został zadysponowany sprzęt ciężki tj.koparka w celu rozgarnięcia śmieci i umożliwienia dogaszenia pożaru jak również dostarczony został posiłek regeneracyjny dla wszystkich uczestników biorących udział w akcji.

Dziękujemy wszystkim jednostkom i osobom biorącym udział w akcji gaśniczej oraz Panu Gerardowi Stolarskiemu, Prezesowi firmy „Ekoskład” za udostępnienie ciężkiego sprzętu. 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa