Eliminacje VIII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej

W dniu 9 maja 2019r., na terenie strzelnicy sportowo-bojowej „Petrucishooting” w Gęsinie (gm. Zakrzewo) odbyły się powiatowe eliminacje VIII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej. Organizatorem zawodów była Starosta Aleksandrowski – Lidia Zwierzchowska. Do eliminacji powiatowych przystąpili uczniowie szkół średnich z terenu powiatu aleksandrowskiego, którzy zostali wyłonieni przez szkolne komisje konkursowe. Wśród konkurencji tegorocznej edycji znalazł się test wiedzy o obronie cywilnej, rzut granatem do celu, strzelanie z pozycji stojącej, oraz pytania i zadanie praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki eliminacji:

I miejsce: zespół Wiktoria Żbikowska i Hubert Słowiński z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego im. Kardynała Prymasa A. Hlonda w Aleksandrowie Kuj. Dzięki temu zwycięstwu, Wiktoria i Hubert reprezentować będą powiat aleksandrowski w finale wojewódzkim.

II miejsce: zespół Wiktoria Górecka i Adrian Muzyka z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Ciechocinku;

III miejsce: zespół Jakub Matusiak i Jakub Chejmanowski z Zespołu Szkół Nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego Hubala w Aleksandrowie Kuj.

Uczestników oceniała komisja konkursowa powołana przez Starostę Aleksandrowskiego. Wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów dokonali Wicestarosta – Adam Potaczek i Sekretarz Powiatu – Piotr Marciniak. Panowie w podziękowali uczestnikom za udział w eliminacjach, opiekunom za przygotowanie uczniów do zawodów, członkom komisji konkursowej za uczestnictwo i przeprowadzenie olimpiady.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale wojewódzkim!

Oprac. K. Podolska
Fot. M. Strych

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa