Powiatowe ćwiczenia obronne KOBRA – 19

Powiatowe ćwiczenia obronne KOBRA – 19

Zgodnie z planem działania Starosty Aleksandrowskiego w zakresie realizacji zadań obronnych na 2019 rok w dniu 4 października br., odbyło się powiatowe ćwiczenie obronne pod kryptonimem KOBRA – 19, którym kierowała Pani Lidia Zwierzchowska – Starosta Aleksandrowski.

Przebieg ćwiczenia odbywał się zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, którego tematem było prowadzenie działań ratowniczych w sytuacji wystąpienia ataku terrorystycznego w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Aleksandrowie Kujawskim połączone z ewakuacją pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

W ćwiczeniu udział brały jednostki ratowniczo-gaśnicze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Starosta Aleksandrowski Pani Lidia Zwierzchowska podziękowała wszystkim biorącym udział w przygotowaniu i zaangażowaniu do ćwiczenia.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa