Podziękowania dla Powiatu Aleksandrowskiego za prowadzenie oddziału covidowego w szpitalu powiatowym

W środę, 1 grudnia br. Starosta Aleksandrowski – Lidia Tokarska uczestniczyła w wideokonferencji zorganizowanej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego – Mikołaja Bogdanowicza, na której omówiono bieżącą sytuację epidemiologiczną na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. 

Podczas wideokonferencji Wojewoda Kujawsko-Pomorski wyraził szczególne podziękowania dla Powiatu Aleksandrowskiego i Szpitala Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim za ogromny wkład w walkę z pandemią COVID-19. Przypominamy, że szpital w Aleksandrowie Kujawskim i Radziejowie prowadzą największe oddziały covidowe w województwie.

W związku ze wzrostem zakażeń, Wojewoda apeluje o zasłanianie ust i nosa oraz utrzymanie dystansu społecznego w obiektach handlowych, środkach transportu publicznego oraz przypomina o wprowadzeniu pakietu alertowego obowiązującego od 1 grudnia br. dotyczącego uczestnictwa m.in. zgromadzeniach i uroczystościach, obłożenia obiektów hotelowych, gastronomicznych, sportowych i handlowych.

Informujemy również, że w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Ciechocinku od dziś ponownie uruchomiony został szpital tymczasowy dla osób chorych na COVID-19.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa