Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury przyznane

Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury przyznane

W sali im. Edwarda Stachury na dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim miała miejsce uroczystość wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wyróżniającym się artystom i działaczom kultury z terenu powiatu aleksandrowskiego lub działającym na jego terenie. W roku bieżącym Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego, spośród 7 nominowanych do nagrody osób, postanowił uhonorować 4, których działalność istotnie wpłynęła na rozwój twórczości artystycznej lub upowszechnianie i ochronę kultury, a także przyczyniła się do promocji naszej małej ojczyzny.

Nagrody otrzymały następujące osoby:
  1. Pani Barbara Kawczyńska – dyrektor i instruktor najprężniej działającej w województwie kujawsko – pomorskim instytucji kultury, która zdobyła Certyfikat Europejskiego Rejestru Renomowanych oraz Złoty Certyfikat Dobroczynności Fundacji R. Szumana; kontynuatorka wielu znanych w regionie imprez kulturalnych i koncertów, laureatka wielu nagród i wyróżnień.
  2. Kaja Potrzebska – dyrygent Chóru „Lutnia Nova”, laureatka wielu nagród i wyróżnień.
  3. Ewa Katarzyna Rynarzewska – rzeźbiarka w drewnie, uczestniczka wielu plenerów i wystaw rzeźbiarskich, organizatorka i uczestniczka warsztatów artystycznych.
  4. Siostra Noemi (Alicja Wojtanowska) – jedna z najbardziej kulturotwórczych osób Nieszawy. Organizatorka wielu przedsięwzięć kulturalnych i oświatowych w tym dorocznych Koncertów na Wodzie, założycielka zespołu muzyki dawnej, silnie zaangażowana w ratowanie nieszawskiego zabytku – zespołu klasztornego franciszkanów. Czyni starania w zakresie pozyskiwania środków finansowych na przywrócenie dawnej świetności temu wyjątkowemu miejscu., gdzie odbywają się plenery malarskie, warsztaty muzyczne, malarskie, i filmowe szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie, a także próby zespołu muzyki dawnej.

Wręczeniu nagród towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu chóru “Lutnia Nova” oraz zespołu wokalnego “Muza”.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa