Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Wokalny „Vistula Sounds” w Ciechocinku

I Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Wokalny „Vistula Sounds” w Ciechocinku odbędzie się w dniach 15.-19.08.2022. „Vistula Sounds” to coroczna, impreza, o zasięgu międzynarodowym, z udziałem zagranicznych oraz polskich uczestników, gości i jurorów. Posiada spójną koncepcję, choć łączy różne wydarzenia o charakterze kulturalnym, rozrywkowym i edukacyjnym w aspektach wokalnych, scenicznych, artystycznych oraz międzykulturowych. Pod względem muzycznym koncentruje się z jednej strony na podtrzymaniu pamięci o wybitnych osobowościach polskiej estrady oraz przebogatym dorobku narodowym jakim jest polska piosenka, z drugiej zaś na pracy emisyjnej, dykcyjnej, interpretacyjnej i rozwijaniu kultury scenicznej. Festiwal wzbogaci obszerną ofertę kulturalno-rozrywkową Ciechocinka o atrakcyjną imprezę na wysokim poziomie dla kuracjuszy, mieszkańców miasta i okolic oraz turystów. Festiwal nie jest imprezą komercyjną – wstęp na wszystkie imprezy w ramach wydarzenia jest nieodpłatny.

W ramach Festiwalu odbędą się w Teatrze Letnim Uroczysty Koncert Otwarcia Festiwalu oraz 2 konkursy: Konkurs Międzynarodowej Piosenki i Konkurs Polskiej Piosenki, a także 2 Master Class-y, prowadzone przez międzynarodowych i polskich jurorów. Uroczyste wręczenie nagród laureatom wraz z koncertem muzyki szantowej będą miały miejsce nad brzegiem Wisły. Koncert Galowy odbędzie się w Muszli Koncertowej. Uczestnicy wezmą udział również w 2 wycieczkach promujących Ciechocinek i Toruń, w 2 spotkaniach o charakterze międzynarodowej wymiany kulturalnej oraz wieczorze pożegnalnym pod nazwą „Do zobaczenia w Ciechocinku”.

Festiwal objęty Honorowym Patronatem Wojewody oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Aleksandrowskiego – Lidii Tokarskiej i Przewodniczącego Rady Miejskiej Ciechocinka. W składzie międzynarodowego jury, na czele którego stanie pani Grażyna Brodzińska, znajdą się polskie i zagraniczne autorytety muzyczne i wokalne – gwiazdy, śpiewacy, piosenkarze, muzycy, pedagodzy wokalni.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w zakładce „Vistula Sounds” na stronie organizatorów festiwalu: www.ce.sarsargsyan.com .

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa