Mali patrioci z naszego powiatu dzielą się swym talentem.

Kolejny raz w uroczyste obchody Święta Niepodległości włączyło się aleksandrowskie Przedszkole im. Juliana Tuwima. Spośród wielu ciekawych przedsięwzięć podjętych przez placówkę i poświęconych tej podniosłej uroczystości, warto wymienić Powiatowy Konkurs Plastyczny „Dzieje Polski w legendach ukryte”, skierowany do dzieci 5,6 letnich z placówek przedszkolnych z terenu powiatu aleksandrowskiego. Inicjatywa ta objęta została wsparciem finansowym i Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Aleksandrowskiego. Propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej, zainspirowanie do poznawania dziejów naszej Ojczyzny poprzez lekturę legend okazało się wartościowym założeniem konkursu, godnym zainteresowania 14 placówek przedszkolnych.

Wysoki poziom artystyczny prac, kreatywność ich autorów, różnorodność zastosowanych technik, ale też przypomnienie w formie plastycznej legend mniej popularnych to czynniki, które nie ułatwiały zadania jury, w skład którego weszły: Dorota Jaworska – dyrektor Przedszkola im. Juliana Tuwima, Anna Panienkowska – kierownik Punktu Promocji i Informacji Turystycznej ”Stacja Aleksandrów”, Aleksandra Gronet – instruktor terapii zajęciowej z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Edwarda Stachury w Aleksandrowie Kujawskim.

W wyniku obrad, jurorzy spośród 46 pięknych prac wyłonili zwycięskie, przyznając 3 nagrody oraz 4 wyróżnienia:

I miejsce – Alicja Serocka Niepubliczne Przedszkole „Wyspa Malucha” Otłoczyn,

II miejsce – Mateusz Szymański Przedszkole im. Juliana Tuwima Aleksandrów Kuj.,

III miejsce – Lena Krzemińska Niepubliczne Przedszkole „Akademia Malucha” ul. Kościelna Aleksandrów Kuj.

Wyróżnienia:

Natalia Marszewska – Przedszkole Samorządowe nr 1 „Bajka” Ciechocinek,

Filip Sikorski – Niepubliczne Przedszkole „Bim-bam-bino” Aleksandrów Kuj.,

Barbara Błaszak – Niepubliczne Przedszkole „Bim-bam-bino” Aleksandrów Kuj.,

Nikodem Mierzejewski – Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” Ciechocinek.

Wszystkie nadesłane na konkurs prace są prezentowane w wersji elektronicznej na stronie Przedszkolu im. Juliana Tuwima oraz na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w holu głównym i każdego dnia rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i pragnienie umiłowania swojej Ojczyzny.

tekst. Ewa Ciałkowska

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa