Nastolatków wyczyny w blasku wrześniowego słońca

W intensywnych promieniach wrześniowego słońca, pod honorowym patronatem Młodzieżowej Rady Miejskiej i przy rekordowej frekwencji odbył się 23 września na stadionie miejskim w Aleksandrowie Kujawskim XVI POWIATOWY MIĘDZYSZKOLNY FESTYN SPORTOWO-PROFILAKTYCZNY pod hasłem NASTOLATKÓW WYCZYNY BEZ  NARKOTYKÓW, ALKOHOLU I NIKOTYNY.

Na zaproszenie Zespołu Szkół nr 2 im. mjra  Henryka Dobrzańskiego „Hubala” przybyli na stadion uczniowie ze szkół w Ciechocinku, Stawkach, Przybranowie, Służewie i Aleksandrowie Kujawskim.

Od lat celem imprezy jest nie tylko profilaktyka uzależnień, ale również i integracja młodzieży z różnych typów szkół, w tym również (a raczej – zwłaszcza) uczniów z ograniczoną w różnym stopniu sprawnością, którzy bardzo chętnie i szczególnie radośnie uczestniczyli w wielu konkurencjach.

Największą sportową niespodziankę rozgrywek sprawiły biegaczki i biegacze, którzy stawili się wyjątkowo licznie na linii startowej, by nadrabiać zaległości ruchowe po  niedawnym ślęczeniu przed komputerami na lekcjach online.

Duża część przybyłej na stadion młodzieży wzięła udział w konkurencjach wyczynowych i rekreacyjnych,  osiągając następujące wyniki:

Bieg dziewcząt  na 60 m:

I  – Michalina Kudlińska, II  – Roksana Marciniak, III  – Aleksandra Błaszczyk,  ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj.

Bieg chłopców  na 60 m:

I  – Dawid Królikowski, II  -Mateusz Chojnacki, III  – Dominik Bądkowski, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj.

Bieg na 60 m mieszany:

I  – Dominik Buczkowski, II  -Seweryn Kmieć, III  – Sandra Melkowska, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj.

Bieg dziewcząt  na 400 m o puchar Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Z.S. nr 2 im. mjra „Hubala”

I -Julia Dudziak, SP Tow. Salezjańskiego, II  -Wiktoria Nowak,  III –  Julietta Wieckowska, SP w Służewie.

Bieg chłopców na 400 m.  o  puchar Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Aleksandrowie Kujawskim

I – Kacper Bednarek, SP w Przybranowie, II – Ignacy Machciński, III – Oliwier Raniszewski, SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj.                                                                           

 Bieg dziewcząt na 400 m. (szk. ponadpodstawowe)

I – Zuzanna Pietrykowska, LOTS, II –Martyna Nowak, ZS nr 1 w Aleksandrowie Kuj. III – Martyna Cylke, LOTS.

Bieg chłopców na  800 m. (szk. ponadpodstawowe):

I  – Szymon Balicki, II – Mikołaj Grabowski,   Szkoła Techniczna BZDZ w Aleksandrowie Kuj. III – Krzysztof Szwanke,  ZS nr 2  w Aleksandrowie Kuj.

ROZGRYWKI RÓŻNE

Turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych:

I – SP w Stawkach, II –  SP nr 3 w  Aleksandrowie Kuj., III – SPTS w Aleksandrowie Kuj.

Turniej piłki nożnej chłopców szkół  ponadpodstawowych:

I – ZS nr 1  w Aleksandrowie Kuj., II – Szkoła Techniczna BZDZ ,III  – LOTS.

Turniej piłki nożnej dziewcząt:

I –  ZS nr 2, II – Szkoła Techniczna BZDZ.

Rzuty piłką do kosza chłopców

I – Kacper Skerz nr 2 w Aleksandrowie Kuj., II – Marcel Krzyżanowski, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj., III – Szymon Urbański, SP w Stawkach.

Konkurs siłaczek „na  rękę”  ze szkół podstawowych:

I -Martyna Stawska SPTS

Konkurs siłaczek „na  rękę”   ze szkół ponadpodstawowych:

I – Wiktoria Lewandowska, Szkoła Techniczna BZDZ..

Konkurs siłaczy „na  rękę”  ze szkół podstawowych:

I – Kacper Bednarek, SP w Przybranowie.

Konkurs siłaczy „na  rękę”  ze szkół ponadpodstawowych:

I -Oliwier Zatarski, ZS nr 1.

Rzut lotką do tarczy:

I –Mateusz Napieralski,  II, Krzysztof Grzegórski, III – Piotr Kamiński, ZS nr 2.

Hula-hop

I – Oliwia Rogowska, II – Julia Pluskota, LOTS., III – Julia Rzepecka, ZS nr 2.

Żonglerka chłopców:

I – Marcin Bonowicz, SP w Stawkach, II – Adrian Sikorski, ZS nr 2, III – Szymon Kretkowski, SP w Stawkach.

Skakanka:

I – Dorota Dudziak, LOTS, , II – Jessica Grubińska, ZS nr 2, Weronika Przekwas, LOTS.         

Przeciąganie liny dziewcząt:

I – Drużyna dziewczęca „Siłaczek”, SP nr 1.

Przeciąganie liny chłopców:

I – „JP” z SP nr 1

Wydarzenie dofinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań Powiatu Aleksandrowskiego w 2022 roku w zakresie kultury fizycznej i turystyki pod nazwą ”Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej, sportu dzieci i młodzieży oraz turystyki”.

tekst: Tomasz Rychert
foto: Marta Jaroszewska

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa