Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza

W poniedziałek 16 stycznia br. odbyła się konferencja otwierająca realizację programu regionalnego Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021- 2027. Na zaproszenie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego, w wydarzeniu organizowanym w toruńskim Dworze Artusa udział wzięli samorządowcy z naszego województwa. Powiat Aleksandrowski reprezentowali pracownicy Wydziału Rozwoju i Inwestycji Powiatu.

Wartość FEdKP to 1 836 mln euro. Głównym akcentem programu są inwestycje wpisujące się w Europejski Zielony Ład, związane przede wszystkim z efektywnością energetyczną i energetyką opartą na źródłach odnawialnych, działaniami na rzecz adaptacji do zmian klimatu i transportem niskoemisyjnym.

Prawie pół miliarda euro przeznaczonych będzie na szeroko rozumianą politykę społeczną, od wsparcia rynku pracy po edukację i włączenie społeczne.

Do dyspozycji będą również środki na inwestycje w kolej i drogi, w tym obwodnice miast, cyfryzację, innowacje i prace badawczo-wdrożeniowe, a także inwestycje w służbie zdrowia.

Więcej informacji o wydarzeniu na portalu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Konferencja otwierająca realizację FEdKP 2021-2027, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa