Festiwal Wisły 2018 zaczynamy w Nieszawie!

Festiwal Wisły 2018 to cztery dni z Królową Polskich Rzek: tradycja, przygoda, zabawa, koncerty, pokaz rzecznego rzemiosła i bogactwa nadwiślańskich smaków. Powiat Aleksandrowski godnie przywita załogi na Kujawskiej Ziemi już 12 sierpnia br. w Nieszawie. Starosta Aleksandrowski Dariusz Wochna i Burmistrz Nieszawy Przemysław Jankowski przygotowali atrakcje dla flisaków płynących w festiwalowej flotylli i dla mieszkańców, którzy tego dnia wybiorą się nad rzekę.

Na co można liczyć w Nieszawie? Już od wczesnych godzin rannych (6.00) rozpoczną się zawody wędkarskie, przed południem otwarta zostanie wystawa 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej, czyli „Trzymajmy się morza” w Muzeum Stanisława Noakowskiego, gości festiwalu zapraszamy też na występ Zespołu Muzyki Dawnej pod kierownictwem Pani Agnieszki Witki – Dyrektor Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Górsku oraz siostry Noemi . Będzie możliwość zwiedzenia miasta oraz przejażdżki promem, który tego dnia zawiesi regularne kursy na drugi brzeg. Na lądzie również: jarmark tradycyjnych produktów regionów nadwiślańskich,stoiska edukacyjne prezentujące dawne rzemiosła i zawody m. in. szkutnictwo, rybactwo, kulturę i folklor regionów nadwiślańskich i atrakcje dla dzieci. O godz. 13:00 promu z orkiestrą dętą na pokładzie wypłynie naprzeciw statkom płynącym z Włocławka. Po zejściu flisaków na brzeg natąpi powitanie załóg chlebem i solą. Organizatorzy zapraszają też na obiad flisacki dla wszystkich gości i zebranych. O godz. 14:00 prezentacja dra Artura Trapszyca pt. „Rybacy nieszawscy. Studium z dziejów grupy zawodowo-regionalnej w XX wieku” w Muzeum Stanisława Noakowskiego. W godz. 14:30 – 16:00 Koncert szantowy zespołu „Barowe żywioły”. Wstęp wolny, zapraszamy! Pełen program Festiwalu Wisły 2018, tutaj: http://festiwalwisly.pl/3/program

 

Podobnie jak w roku poprzednim, Powiat Aleksandrowski aktywnie włączył się w przygotowania tej największej imprezy związanej z Królową Polskich Rzek i jest oficjalnym partnerem Festiwalu Wisły 2018. Organizatorem festiwalu jest Kujawsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa