Rusza elektroniczny nabór do szkół na rok szkolny 2019/2020

Zespół Szkół Nr1 CKP, Zespół Szkół Nr2 im. „Hubala”, a może LO im. Staszica w Ciechocinku? Którą szkołę wybiorą tegoroczni absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów okaże się już niedługo, bo właśnie uruchamiamy stronę z naborem elektronicznym do szkół prowadzonych przez Powiat Aleksandrowski!

W roku szkolnym 2019/2020 odbędą się dwie odrębne rekrutacje: dla absolwentów 8-letnich szkół podstawowych oraz dla absolwentów 3-letnich gimnazjów.

Absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej, mogą wybierać spośród następujących typów szkół ponadpodstawowych:
– 4-letnie liceum ogólnokształcące,
– 5-letnie technikum,
– 3-letnia branżowa szkoła I stopnia.

Absolwenci 3-letniego gimnazjum, mogą wybierać spośród następujących typów szkół ponadgimnazjalnych:
– 3-letnie liceum ogólnokształcące,
– 4-letnie technikum,
– 3-letnia branżowa szkoła I stopnia.

Uwaga! Każdy uczeń ma prawo wyboru dowolnej liczby szkół oraz dowolnej liczby oddziałów w szkole!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkół, która znajduje się na stronie internetowej za pośrednictwem której będzie prowadzony elektroniczny nabór do szkół. Adres:

www.nabor.pcss.pl/aleksandrowkujawski

 

Próby sprawnościowe w LO im. S. Staszica w Ciechocinku

Uwaga! Terminy prób sprawnościowych dla kandydatów do oddziałów sportowych w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Ciechocinku odbędą się 31.05.2019r.  o godz. 15.00 oraz 3.06.2019r.  o godz. 15.00. Na próby sprawnościowe należy zgłosić się z legitymacją szkolną oraz w stroju sportowym. Przypominamy, że uczniowie wybierający się do oddziałów sportowych muszą zalogować się do systemu elektronicznego do 24 maja 2019r., do godz. 15.00.

 • Test sprawności ogólnej
  – bieg wahadłowy 10 x 10 m,
  – skok w dal z miejsca (3 próby). Liczy się lepsza próba,
  – wyskok dosiężny (3 próby). Liczy się lepsza próba.

Za zajęte miejsca w poszczególnych próbach kandydaci otrzymują punkty. Suma punktów decyduje o zajętym miejscu w klasyfikacji końcowej. I miejsce to maksymalna liczba punktów, kolejne miejsca to o jeden punkt mniej, aż do miejsca ostatniego, za które kandydat otrzymuje 1 pkt.

 • Test sprawności specjalnej
  – odbicie sposobem górnym i dolnym w wyznaczonej przestrzeni (od 1 do 5 pkt),
  – zagrywka tenisowa (10 zagrywek).

Osoby, które mają udokumentowane wysokie osiągnięcia z zakresu piłki siatkowej lub pływania – co najmniej na szczeblu wojewódzkim, będą zwolnione z prób sprawnościowych. W przypadku uczniów, którzy uzyskali tę samą ilość punktów w próbach sprawnościowych, pierwszeństwo ma kandydat, który:
– posiada lepsze udokumentowane osiągnięcia sportowe,
– osiąga lepsze wyniki w nauce.

Przypadki szczególne rozstrzyga komisja rekrutacyjna oraz dyrektor szkoły.

 

Przed podjęciem decyzji obejrzyj szkołę, poznaj nauczycieli i dowiedz się więcej! Już dziś zapraszamy na Dni Otwarte w szkołach, które odbędą się:
– w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kuj. (ul. Wyspiańskiego 4) w dn. 17 maja 2019r. od godz. 10.00
– w Zespole Szkół Nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kuj. (ul. Sikorskiego 2) w dn. 17 maja 2019r. od godz. 10.00

 

 

Źródło: Wydz. Polityki Społecznej i Promocji Powiatu, tel. 54 292 7945.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa