„Dzika Rzeka” – wystawa V Pleneru Kujawskiego

„Dzika Rzeka” – wystawa V Pleneru Kujawskiego

Już po raz piąty Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego gościł artystów malarzy podczas Pleneru Kujawskiego, który ponownie miał miejsce w Zespole Klasztornym w Nieszawie. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, plener malarski, który odbył się w dniach 10 – 18 sierpnia pokrywał się z Festiwalem Wisły. Tematem przewodnim twórczości artystów była „Dzika Rzeka”.

Prace powstałe podczas „V Pleneru Kujawskiego” można było podziwiać na wystawie poplenerowej, która miała miejsce 17 sierpnia w murach kościoła franciszkańskiego w Nieszawie. Wystawę tą otworzyła Pani Lidia Zwierzchowska – Starosta Aleksandrowski. W tegorocznym plenerze udział wzięli następujący artyści: pełniący funkcję komisarza Paweł Nowak (Aleksandrów Kujawski), Greta Grabowska (Koszalin), Marek Wróbel (Gdańsk), Jan Misiek (Gdańsk), Marlena Witkowska – Rypina (Przyłęki), Anna Kossakowska (Warszawa), Małgorzata Szemiot (Łódź), Krzysztof Walczewski (Włocławek), Elżbieta Makuła – Hajdun (Gdańsk), Katarzyna Hałas (Inowrocław) Wiktor i Siergij Pogorilij (Siewierodonieck, Ukraina).

Dodatkową atrakcją wystawy był koncert zespołu bluesowo-rockowego Indivi – Duo, którego skład tworzą Marek Modrzejewski oraz Przemek Łosoś. Twórczość zespołu spotkała się z ogromnym aplauzem zgromadzonych gości.

ZDJĘCIA ŁADUJĄ SIĘ PONIŻEJ, ROSIMY O CHWILĘ CIERPLIWOŚCI…

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa