Dożynki Wojewódzkie w Ciechocinku

Dożynki Wojewódzkie w Ciechocinku

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę do Ciechocinka, gdzie odbędą się Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Włocławskiej, których współorganizatorami są Powiat Aleksandrowski i Gmina Miejska Ciechocinek.

Oficjalne uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 1300 Mszą świętą pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa w Kolegiacie pw.  Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W dalszej części uroczystości dożynkowych, które odbędą się w Parku Zdrojowym, poza częścią oficjalną przewidziano szereg imprez towarzyszących; m. in. zobaczymy występy Orkiestry Dętej OSP w Aleksandrowie Kujawskim, Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy, Kabaretu Cezary Żak i Artur Barciś oraz gwiazdy wieczoru grupy Red Lips. W Parku Zdrojowym odbędzie się także konkurs na najciekawsze stoisko powiatu i LGD.

Na stoisku Powiatu Aleksandrowskiego, które zostanie przygotowane przez pracowników Starostwa Powiatowego i Koło Gospodyń Wiejskich w Konecku będzie można znaleźć potrawy regionalne, które znajdują się na ministerialnej liście potraw tradycyjnych oraz pokazy umiejętności rękodzielniczych.

Powiat Aleksandrowski zaprezentuje dwa wieńce dożynkowe. Pierwszy z nich przekazany w Kościele przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim – członków Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego. Drugi, który został zgłoszony do konkursu na najładniejszy wieniec tradycyjny wykonany został przez Sołectwo wsi Nowy Ciechocinek.

Starostami dożynek będą Państwo Natalia i Sławomir Jaskólscy z Kaniewa gm. Bądkowo

Wicestarostami dożynek będą Pani Halina Zakrzewska – sołtys wsi Wołuszewo i Pan Marek Kaszubski

Wicestarostowie młodzieżowi będą członkowie Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego przy ZS NR 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim – Wiktoria Kaczmarek i Adam Zacharski

 

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa