„Dajmy Radość Dzieciom”

W dniu 17 lutego br. w Placówce Socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim miało miejsce wydarzenie pn. „Dajmy Radość Dzieciom”, którego sponsorem była Poczta Polska, a organizacją zajął się Pegasus Group z Warszawy. Impreza rozpoczęła się od wspólnego obiadu podopiecznych placówki z m.in. przedstawicielem Rządu Janem Krzysztofem Ardanowskim (Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi), Adamem Potaczkiem (Wicestarostą Aleksandrowskim) oraz ppłk. Mariuszem Marciniakiem (Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Toruniu).

Pan minister opowiedział dzieciom ciekawe wydarzenia historyczne, dotyczące miasta Aleksandrowa Kujawskiego i okolic, a także, jak wygląda praca ministra i jakimi działaniami zajmuje się ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi. Następnie ppłk Mariusz Marciniak przedstawił na czym polega wykonywanie wojskowej profesji, jakie zasady panują w wojsku oraz zaprezentował film z ćwiczeń odbywających się na toruńskim poligonie wojskowym. Na przykładzie żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej z jednostki snajperskiej, omówiono podstawowe uposażenie, które żołnierz posiada uczestnicząc w manewrach wojskowych. Była możliwość wykonania kamuflażu wojskowego oraz przeprowadzono ćwiczenie sprawdzające umiejętność szybkiego zapamiętywania, które wykonują „terytorialsi”.

Tego dnia, dzieci za sprawą iluzjonisty, mogły przenieść się w prawdziwy świat magii, w którym zostało zaprezentowanych wiele ciekawych i spektakularnych sztuczek. Podczas tego wydarzenia przygotowane były również stoiska i strefy rozrywki dla najmłodszych takich jak foto budka z licznymi gadżetami, konsola czy mini warsztat, w którym można było poćwiczyć swoje zdolności manualne i artystyczne.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa