Były obawy ale pogoda dopisała – XV Powiatowy Rajd Rowerowy

Rowerzyści z powiatu aleksandrowskiego i okolic, w niedzielę 29 maja br. po raz kolejny przejechali przez powiat, biorąc udział w XV Powiatowym Rajdzie Rowerowym. Trasa tegorocznego rajdu wynosiła 36,5 km ze startem i metą na Placu 3-go Maja w Aleksandrowie Kujawskim. Na ten dzień prognozy meteorologiczne zwiastowały niekorzystne warunki atmosferyczne, lecz jak się okazało, podczas Rajdu pogoda była bardzo przyjemna i blisko 250 rowerzystów mogło w dogodnych warunkach przemierzać wyznaczoną trasę.

Sygnał do startu dała Lidia Tokarska – Starosta Aleksandrowski, a szczegółowy przebieg trasy rajdu wyglądał następująco: po starcie z Placu 3-go Maja kolumna rajdu skierowała się ul. Chopina przez Rudunki na drogę powiatową nr 2605C, by następnie pojechać w kierunku Służewa, skąd dalej skierowali się drogą wojewódzką nr 266 przez Straszewo i Seroczki do Zakrzewa, gdzie na zielonym terenie otaczającym Dom Kultury na uczestników czekał piknik z posiłkiem regeneracyjnym i atrakcjami dla dzieci. Po blisko godzinnej przerwie cykliści wyruszyli w dalszą drogę jadąc przez Seroczki i Kolonię Serocką w kierunku Konecka, by następnie przez Brzeźno i Słomkowo dotrzeć do drogi powiatowej 2605C. Następnie kolumna Rajdu skierowała się do Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie na Placu 3-go Maja czekała Starosta Aleksandrowski by pogratulować i podziękować uczestnikom za udział w XV edycji Powiatowego Rajdu Rowerowego.

Rajd odbył się dzięki następującym instytucjom wspierającym i sponsorom: Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski, Gmina Zakrzewo, Zarząd Dróg Powiatowych w Aleksandrowie Kujawskim oraz firmy AGROPOL ZAKRZEWO, KARO Roman Bajdalski, DRÓBALEKS, EKOSKŁAD, Uzdrowisko Ciechocinek SA, RTM Opakowania oraz Piekarnia i Cukiernia POLKORN. Szczególne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Zakrzewo – Arturowi Nenczakowi, dyrektorowi i pracownikom Domu Kultury w Zakrzewie, z którymi współpraca to ogromna przyjemność. Podziękowania dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim za profesjonalne i bezpieczne pilotowanie rajdu oraz strażakom z: OSP Aleksandrów Kujawski, OSP Służewo, OSP Straszewo, OSP Koneck, OSP Ostrowąs, OSP Brzeźno, OSP Gęsin, OSP Opoczki, OSP Kolonia Bodzanowska, OSP Słomkowo, OSP Siniarzewo i OSP Zakrzewo za zabezpieczenie skrzyżowań na całej trasie rajdu.

Poniżej krótka galeria, którą niebawem uzupełnimy o większą ilość zdjęć 🙂

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa