Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dorosłych

Powiat Aleksandrowski przystąpił do realizacji w 2022 roku „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”, w ramach którego przewidziano szczepienia dla 20 osób z terenu powiatu aleksandrowskiego.

W ramach realizacji Programu do grudnia 2022 r. prowadzone są bezpłatne szczepienia przez

  • NZOZ „Przychodnia Medycyny Rodzinnej” – Krzysztof Mrówczyński, ul. Spółdzielcza 2E,
    87-700 Aleksandrów Kujawski w godzinach pracy przychodni (pon.-pt., godz. 8.00-18.00),
    54 282 85 61 – szczepienia dla 10 osób
  • NZOZ “Przychodnia Rodzinna” w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 20A,
    87-700 Aleksandrów Kujawski – szczepienia dla 10 osób (na dzień 20.09.2022 r. pozostały 2 wolne miejsca)

Zachęcamy mieszkańców Powiatu Aleksandrowskiego do skorzystania z bezpłatnych szczepień. Osoby zainteresowane, spełniające łącznie wymagania programu, tj.:

– osoby powyżej 65 roku życia,  

– zameldowane na terenie gminy wchodzącej w skład Powiatu Aleksandrowskiego: Miasta Aleksandrów Kujawski, Miasta Ciechocinek, Miasta Nieszawa, Gminy Aleksandrów Kujawski, Gminy Raciążek, Gminy Koneck, Gminy Zakrzewo, Gminy Waganiec, Gminy Bądkowo,

– nieszczepione szczepionką przeciwko pneumokokom,

– będące w grupie ryzyka – osoby leczone z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli lub dychawicy oskrzelowej (pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka)

mogą zgłaszać się bezpośrednio do wskazanych punktów szczepień.

Realizacja „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” na terenie Powiatu Aleksandrowskiego finansowana jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Powiatu Aleksandrowskiego.

Informacji dotyczących realizacji Programu na terenie powiatu aleksandrowskiego udzielają pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim pod nr tel. 54 282 79 23.

Więcej informacji o  Programie znajduje się na stronie internetowej http://www.programy.wsoz.pl/

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa