II Powiatowy Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty

W dn. 15 stycznia 2019r. poznaliśmy laureatów ogłoszonego przez zarząd powiatu, II Powiatowego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu szopki bożonarodzeniowej, będącej przestrzenną pracą plastyczną wykonaną z dowolnego materiału, zawierającą elementy nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Do konkursu zgłoszono aż 30 szopek. Wiele zgłoszeń pochodziło od dzieci i rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Danilewicz – Zielińskiej w Stawkach. Wysoki poziom dostarczonych do organizatorów prac, zaskoczył konkursowe jury, któremu przewodniczył Wicestarosta Aleksandrowski – Adam Potaczek. W konkursowym regulaminie zaznaczono, że najwyżej oceniane będą instalacje niezawierające elementów gotowych, takich jak dostępne w handlu figurki i dekoracje, czy też gotowych elementów graficznych będących wynikiem drukowania. Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu odbyła się w starostwie powiatowym. Z rąk Starosty Aleksandrowskiego – Lidii Zwierzchowskiej, laureaci konkursu i wyróżnieni odebrali nagrody, których łączna wartość wynosiła 1800 zł.

LAUREACI:
I miejsce – Julia Romanowska (400 zł)
II miejsce (ex aequo) – Alicja Lisiecka i Martyna Lisiecka (300 zł)
II miejsce (ex aequo) – Adrian Parzybut i Dominik Parzybut (300 zł)
III miejsce (ex aequo) – Mikołaj Schwebs (250 zł)
III miejsce (ex aequo) – Rozalia Leśnikowska, Gabriela Nowak, Dominik Nowak (250 zł)

WYRÓŻNIENI:
1. Dorota Dudziak i Maria Dudziak (50 zł)
2. Igor Krzyżanowski i Maciej Jagielski (50 zł)
3. Zuzanna Nowak (50 zł)
4. Zuzanna Marendowska (50 zł)
5. Hanna Wesołowska (50 zł)
6. Alan Więckowski i Szymon Paczkowski (50 zł)

Zwycięska szopka autorstwa Julii Romanowskiej zachwyciła jury szczegółowością, przemyślaną kompozycją i estetyką wykonania zarówno figurek, jak i całej szopki. Doceniono naturalność materiałów z których wykonano instalację, na którą składało się: drewno, papier, trzcina, kamienie i mech. Obok laureatów i osób wyróżnionych, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk starosty i wicestarosty pamiątkowe dyplomy i upominki. Organizatorzy dziękują wszystkim którzy wzięli udział w konkursie. Jury zgodnie orzekło, że poziom prac w porównaniu z pierwszą edycją konkursu był w tym roku znacznie wyższy, stąd aż 6 przyznanych w konkursie wyróżnień.

 

Źródło: Wydz. Polityki Społecznej i Promocji Powiatu, tel. 54 282 79 23

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa