Trwają bezpłatne badania na WZW typu B i C

Uprzejmie informujemy, iż w 2018 roku Powiat Aleksandrowski przystąpił do realizacji „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.Adresatami programu są osoby niezbadane w kierunku zakażenia HBV i HCV, zameldowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach realizacji programu prowadzone są badania diagnostyczne krwi w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV. Badania krwi są wykonywane do dnia 14 grudnia 2018r. przez VITALABO Laboratoria Medyczne Sp. z o.o. w punkcie pobrań w Ciechocinku – Sanatorium MSWiA Orion, ul. Warzelniana 1.

Zachęcamy mieszkańców Powiatu Aleksandrowskiego do skorzystania z tych bezpłatnych badań. Osoby zainteresowane, spełniające wymagania programu, tj.:

  • zameldowane na terenie gminy wchodzącej w skład Powiatu Aleksandrowskiego,
  • niebadane wcześniej w kierunku zakażenia HBV i HCV,

mogą telefonicznie zgłaszać chęć wzięcia udziału w programie pod numerem telefonu: 728-989-634 (punkt pobrań VITALABO w Ciechocinku).

Informacji dotyczących realizacji programu udzielają pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim pod nr tel. 54 282 79 23.

 

Źródło: Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa