Ruszy budowa gazociągu Ciechocinek – Aleksandrów Kuj.

W dniu 3 października 2018r. w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę gazociągu Ciechocinek – Aleksandrów Kujawski. Uroczystość miała miejsce w Aleksandrowie Kujawskim na ul. Chopina, o godzinie 13.00. Wcześniej, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie podczas którego Spółka SIME Polska przedstawiła stan przygotowań do realizacji tej inwestycji. Uczestników spotkania powitał Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego – Andrzej Cieśla. W spotkaniu wzięli udział m. in. Starosta Aleksandrowski – Dariusz Wochna, wójt gminy Aleksandrów Kujawski – Andrzej Olszewski, wykonawca gazociągu i stacji gazowych, najwięksi potencjalni klienci, a także członkowie kierownictwa SIME Polska i zaproszeni goście.

Inwestycja prowadzona przez spółkę dystrybucyjną SIME Polska sp. z o.o. przebiegać będzie przez teren Ciechocinka, gminy Aleksandrów Kujawski i miasta Aleksandrów Kujawski. Beneficjentami gazociągu będą mieszkańcy miasta i gminy Aleksandrowa Kujawskiego. Docelowo z błękitnego paliwa będzie mogło skorzystać kilka tysięcy gospodarstw domowych, instytucji i przedsiębiorstw. Przyłącze do sieci OGP Gaz-System, stację redukcyjną oraz gazociąg inwestor sfinansuje ze środków własnych oraz z kredytu bankowego Santander Polska. W I etapie wybudowana zostanie siec gazowa o długości ok. 13,5 km wraz ze stacjami gazowymi. Wykonawcą sieci będzie Gazobudowa Poznań sp. z o.o., zaś stacji redukcyjnej PEGAS sp. z o.o.

W kolejnych latach sieć gazowa w zależności od zainteresowania potencjalnych klientów będzie sukcesywnie rozbudowywana na terenie miejscowości przez które przebiega, tak aby objąć nim jak największą liczbę potencjalnych odbiorców. Inwestorzy podkreślają bardzo dobry klimat dla przedsięwzięcia i wydatną pomoc ze strony władz lokalnych w fazie projektowania gazociągu. Samorządowcy liczą, że inwestycja przyczyni się do rozwoju miasta i gminy, wzrostu atrakcyjności regionu dla obecnych i przyszłych mieszkańców oraz przedsiębiorców. SIME Polska jest operatorem sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego, działającym od 2009 roku na terenie powiatów sochaczewskiego, grodziskiego i zachodnio-warszawskiego. Obsługuje ponad 300 km sieci średniego ciśnienia, za pośrednictwem której dostarcza ponad 28 mln m3 gazu ziemnego rocznie do prawie 1500 odbiorców.

Zdjęcie i tekst: www.aleksandrowkujawski.p
Więcej zdjęć tutaj.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa