Uroczyste otwarcie posterunku Policji w Konecku

W dniu 8 lipca 2018r. Starosta Aleksandrowski Dariusz Wochna wziął udział w uroczystościach związanych z otwarciem posterunku Policji w Konecku. Konsultacje społeczne dały jasny sygnał, że lokalna społeczność oczekuje powrotu posterunku do Konecka. Jego uroczyste otwarcie było częścią powiatowych obchodów Święta Policji w Powiecie Aleksandrowskim. Obchody rozpoczęły się o godz. 11:30 mszą świętą w Kościele pod wezwaniem Św. Prokopa w Konecku. Następnie w asyście Orkiestry Wojskowej z Torunia i Kompanii Honorowej Policji policjanci przeszli na miejsce uroczystej zbiórki. W uroczystościach wzięli udział znamienici goście z Pierwszym Zastępcą Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Andrzejem Szymczykiem oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy, insp. Pawłem Spychałą, na czele.

W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb mundurowych, z którymi współpracują na co dzień policjanci z KPP w Aleksandrowie Kujawskim. Podczas uroczystości klucze do nowego posterunku Policji w Konecku z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji, otrzymał Kierownik Posterunku, asp. szt. Marcin Durmowicz. Nadinsp. Andrzej Szymczyk odczytał okolicznościowy list Ministra Spraw Wewnętrznych i Aministracji, Joachima Brudzińskiego.

Odtworzony Posterunek Policji swoim zasięgiem działań obejmie w całości trzy gminy naszego powiatu: Koneck, Bądkowo i Zakrzewo. Budynek w którym mieści się posterunek jest jednopiętrowy, posterunek jest na parterze i zajmuje lokal o pow. 106 m2, .Modernizacja budynku i jego dostosowanie do nowych potrzeb zostało sfinansowane ze środków Gminy Koneck. Całość przedsięwzięcia zamknęła się  kwotą 300.770,88 zł., z czego samorząd gminy przekazał na ten cel kwotę 221.000,00 zł. Pozostałe środki w kwocie 79.770,88 zł pochodziły z budżetu Policji. W posterunku pracować będzie siedmiu policjantów.

Zdjęcia oraz relacja wideo z uroczystości, tutaj.

 

Oprac. na podstawie relacji podinsp. Moniki Chlebicz

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa