100 pytań na 100-lecie Niepodległości

100 pytań na 100-lecie Niepodległości

W środę 7 listopada br. odbył się Powiatowy konkurs wiedzy o Polsce pn. „100 pytań na 100-lecie odzyskania Niepodległości”, w którym wzięły udział 4 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna Zespołu Szkół Nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim w składzie: Adrian Łęga, Piotr Nowak, Mateusz Pacyniak, Marcin Wolski. Drużyna Zespołu Szkół Nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim w składzie: Anna Marzec, Mateusz Rzepecki, Mikołaj Niedziałek, Igor Urbański. Drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ciechocinku w składzie: Amelia Bogusławska, Nikola Osińska, Edgar Kmiołek, Adrian Muzyka. Drużyna liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim w składzie: Maciej Andryszewski, Tomasz Branicki, Maksymilian Pasternak, Artur Świercz.

Konkurs składał się z sześciu etapów, w tym z testu wiedzy, logogryfu, pytań typu prawda czy fałsz, pytań na wzór teleturnieju „Jeden z dziesięciu” o nazwie „Jedna z czterech”, pytań sprawdzających znajomość zasłużonych postaci oraz prezentacji. Po bardzo wyrównanej walce, pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

Nagrody w konkursie, ufundowane przez Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego, wręczył Dariusz Wochna – Starosta Aleksandrowski, wraz z Wojciechem Marjańskim – Wicestarostą Aleksandrowskim i Renatą Golec – Przewodniczącą Rady Powiatu Aleksandrowskiego.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: Józef Nowakowski – historyk regionalista, członek Komisji Polityki Społecznej Rady Powiatu Aleksandrowskiego, Renata Golec – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim, Przewodnicząca Rady Powiatu Aleksandrowskiego i Paulina Smykowska – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim. Pytania konkursowe zostały ułożone przez Pana Józefa Nowakowskiego – historyka, we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Promocji Powiatu.

Organizatorzy pragną podziękować dyrektorowi i pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim za wystrój i przygotowanie sali oraz opiekunom drużyn za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie wiedzy.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa