cagri merkezi
Strona główna
Relacja z XI Powiatowego Rajdu Rowerowego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19. czerwiec 2017 11:15

W niedzielę 18 czerwca 2017 r. drogi powiatu aleksandrowskiego opanowali rowerzyści. W liczącą 46 km trasę wyruszyło z Aleksandrowa Kujawskiego 760 osób, w tym dzieci pod opieką rodziców. Starosta Aleksandrowski - Dariusz Wochna podkreślał na starce, że trasa tegorocznego rajdu nie będzie łatwa, gdyż ...

 

w związku z obchodami Roku Rzeki Wisły, wiodła będzie lewym brzegiem Królowej Polskich Rzek. Choć w większości trasa przebiegała drogami asfaltowymi, odcinek szutrowy o długości 4 km pomiędzy wsią Wólne (gm. Waganiec), a Nieszawą dał się we znaki rowerzystom. Rajd przejechał w sumie przez sześć gmin: miejską Aleksandrów Kujawski, wiejską Aleksandrów Kujawski, Raciążek, Nieszawa, Waganiec i Ciechocinek. Szczegółowy przebieg trasy rajdu można prześledzić tutaj.

 

Film autorstwa Andrzeja "Czasowca"

 

 

W Ciechocinku przy hali sportowej OSiR (ul. Lipnowska), przy współudziale gospodarzy terenu – gminy Ciechocinek i OSiR Ciechocinek, zorganizowany został piknik dla uczestników rajdu. Dzięki sponsorom, rowerzyści otrzymali bezpłatnie ciepły poczęstunek: zupę z kuchni polowej, kiełbaski z grilla, wodę mineralną "Krystynka", kawę i herbatę. Dzieci mogły bawić się na przygotowanym specjalnie na tę okazję dmuchanym placu zabaw i korzystać do woli ze stanowisk z watą cukrową i popcornem. Z gościnnego Ciechocinka rowerzyści udali się drogą wojewódzką nr 266 przez Odolion, Stawki do Aleksandrowa Kujawskiego. Tu na placu 3 Maja słowa podziękowania zostały skierowane do sponsorów, instytucji i służb zabezpieczających trasę. Uczestnicy rajdu usłyszeli od Starosty gratulacje za przejechanie 46 kilometrów i zaproszenie na kolejną, dwunastą edycję Powiatowego Rajdu Rowerowego. Jeszcze tylko na hasło "Rowery do góry!" wzniesiono swoje jednoślady w geście zakończenia rajdu i wszyscy udali się do domów. Na tym XI Powiatowy Rajd Rowerowy się zakończył. Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

 Nz. Szutrowy odcinek rajdu na wysokości Przypustu (gm. Waganiec)

 

 

W zapewnieniu bezpieczeństwa na trasie rajdu wzięły udział następujące jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych: OSP Służewo, OSP Ostrowąs, OSP Raciążek, OSP Plebanka, OSP Włoszyca, OSP Sierzchowo, OSP KSRG Zbrachlin, OSP Nieszawa, OSP Ciechocinek. W rajd zaangażowana była również Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim, "Przychodnia Rodzinna" w Ciechocinku, DPS Zakrzewo, Zespół Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim, Zespół Szkół Nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" w Aleksandrowie Kujawskim oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Aleksandrowie Kujawskim. Dziękujemy!

 


Sponsorzy XI Powiatowego Rajdu Rowerowego:
Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek,
Dragonnet, Ekoskład,
Dariusz Rybczyński, Polkorn,
Dróbaleks, RTM Opakowania,
RTcom, ZNAKTOM, BIN, KARO,
Serwis opon M. Zwierzchowski,
OSiR Ciechocinek, WINPOL. 

 

 

Link do galerii zdjęć na Facebooku: tutaj.

Link do 461 zdjęć skompresowanych do pliku RAR (1.8 GB): tutaj.

 

Fot. Marcin Strych

 

Źródło: Wydz. Polityki Społ. i Promocji Powiatu, tel. 542827909, 542827945.

 

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

24 Listopada 2017
Piątek

Imieniny obchodzą:
Dobrosław, Emilia, Emma, Flora, Franciszek, Gerard, Gerarda, Gerhard, Jan, Mina, Pęcisław, Protazy
Do końca roku zostało 38 dni.

LINKI

Prasa i media