cagri merkezi
Strona główna
X. Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych PDF Drukuj Email
środa, 29. marzec 2017 10:46

Starosta Aleksandrowski Dariusz Wochna wraz z Zarządem Powiatu serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu na X Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych. Impreza odbędzie się w sobotę 8 kwietnia br. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr2 w Aleksandrowie Kuj. przy ul. Sikorskiego. Początek o godz. 11.00, wstęp wolny! ...


Prezentacje są okazją do przypomnienia mieszkańcom regionu tradycyjnych produktów stanowiących świadectwo naszego bogatego dziedzictwa kulturowego. Ekspozycje stołów wielkanocnych zostaną przygotowane przez reprezentantki kół gospodyń wiejskich i kobiecych organizacji społecznych z poszczególnych gmin naszego powiatu. Swoje stoły wystawią także uczniowie ze szkół kształcących w kierunkach gastronomicznych: Zespół Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim oraz gospodarze, Zespół Szkół Nr 2 im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim.


Tradycją Prezentacji jest konkurs kulinarny. W tym roku jury oceniać będzie wielkanocne paschy, czyli tradycyjne ciasta przygotowywane z twarogu lub z mleka, śmietany, masła, zwykle z dodatkiem żółtek, cukru, wanilii i innych składników. Pascha jest zwykle bardzo słodka, podawana najczęściej w postaci ściętej piramidki ozdobionej rodzynkami lub skórką pomarańczową.


Powiatowym prezentacjom towarzyszą degustacje, wystawa rękodzielnictwa i twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. W tym roku swoje rękodzieło zaprezentują m.in. podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Aleksandrowa Kujawskiego i Otłoczyna (WTZ „Karczemka”), Aleksandrowskiego Domu Samopomocy, Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie i Samodzielnego Publicznego Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Raciążku. Jest to więc znakomita okazja żeby nie tylko rozsmakować się w najlepszych specjałach wielkanocnych stołów, ale również możliwość zakupienia pięknych, tradycyjnych ozdób wielkanocnych do domu. Uroczystość uświetnią występy artystyczne zespołu folklorystycznego działającego przy Zespole Szkół Nr1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Serdecznie zapraszamy!

 


 

 

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

14 Grudnia 2017
Czwartek

Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz, Izydor, Naum, Pompejusz, Sławobor, Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.

LINKI

Prasa i media