cagri merkezi
Strona główna
Pakt Zatrudnieniowy dla osób bezrobotnych 50+ PDF Drukuj Email
czwartek, 16. luty 2017 10:18

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim w dniu 7 lutego 2017 roku odbyło się pierwsze posiedzenie partnerów Paktu Zatrudnieniowego na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych 50+. Powiat aleksandrowski jest jednym z pięciu powiatów w Polsce uczestniczącym w testowaniu rozwiązań wypracowanych w ramach ...

 


projektu pn. „Pakty Zatrudnieniowe w Polsce”, którego celem jest poprawa sytuacji na rynku pracy osób bezrobotnych po 50 roku życia. W projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wykorzystane zostaną niemieckie doświadczenia w zakresie aktywizacji zawodowej tej grupy osób. Liderem jest Szczecińska Fundacja Talent - Promocja - Postęp. Główny cel Paktu Zatrudnieniowego to wielosektorowe wsparcie będące skutecznym narzędziem aktywizacji osób 50+ pozostających bez zatrudnienia. Aktywizacja grupy docelowej winna w szczególności pokryć zapotrzebowanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw na wykwalifikowanych pracowników.

 

 

 

Siłą Paktu Zatrudnieniowego jest różnorodność podejmowanych działań w celu optymalnego przygotowania osób starszych do wejścia na rynek pracy, a także pokazanie pracodawcom ich potencjału zawodowego. Podejmowane działania mają również służyć podniesieniu stopy zatrudnienia wśród osób po 50 roku życia. Działaniem innowacyjnym będzie JOBfirma jako wielopoziomowy, elastyczny model aktywizacji umożliwiający wsparcie uczestników we wszystkich niezbędnych obszarach interwencji oraz indywidualna i kompleksowa obsługa uczestnika przez doradcę integracyjnego mająca doprowadzić do zatrudnienia.  Wszelkie działania podejmowane w ramach Paktu Zatrudnieniowego ułatwią osobom starszym odnalezienie się na rynku pracy oraz zwiększą ich aktywności w sferze edukacyjnej i zawodowej.

 

 

Źródło: Marzena Tkacz, Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim

 

 


Kontakt

Starostwo Powiatowe
ul. Słowackiego 8
87-700 Aleksandrów Kuj.
tel. (54) 282 79 00
fax (54) 282 79 28
@ sekretariat, admin

Dzisiaj jest

16 Grudnia 2017
Sobota

Imieniny obchodzą:
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława
Do końca roku zostało 16 dni.

LINKI

Prasa i media